Wieczór dobrego słowa

Wieczór dobrego słowa

Wieczór dobrego słowa

Powróciliśmy po wakacjach. Spotkania, po przerwie rozpoczęliśmy bardzo ciekawym wydarzeniem. Wieczór dobrego słowa przeniósł nas w świat wierszy, które wpłynęły na nasze przemyślenia i pozwoliły nam otworzyć się na nowe możliwości. Spotkanie poprowadziła Violetta Naskręt.

Pasjonatka

Violetta

Artystka, poetka, kreatorka rzeczywistości. Od 2016 roku organizuje spektakle słowno-muzyczne, które są innowacyjną formą motywacji. Pasjonatka przeczytała nam swoje wiersze. Z każdego utworu wypływało przesłanie, które dało nam do myślenia.
Skupiliśmy się m. in. na:

  • powtarzaniu schematów, często wykonujemy te same działania i oczekujemy innych rezultatów. Potrafimy tkwić w tym latami i nie widzimy rozwiązań.
  • wyobrażeniu sobie życia jako sinusoidy. Życie to cykl szczęśliwych i smutnych chwil. Dobre i złe wydarzenia pozostają w równowadze. Zawsze nas to czeka, jednak możemy się do tego przygotować i to zaakceptować. Kiedy jesteśmy w gorszym położeniu, możemy przygotować się na lepsze czasy. Będziemy potrafili wykorzystać okazje, kiedy już takie się nadarzą.
  • znalezieniu własnej drogi. W życiu towarzyszą nam dwie przeciwstawne emocje: euforia i smutek. Możemy wykorzystać je do odnalezienia tego czego chcemy robić w życiu.

Najważniejsze jest jednak, by zmiany wdrażać jednocześnie na trzech poziomach – ciała, umysłu i duszy. Często skupiamy uwagę na jednej z tych wartości, zaniedbując pozostałe. Pasjonatka porównała to do guzików w starym radio. Kiedy podniesiemy zbyt wysoko jeden guzik uzyskamy negatywny efekt. Prawdziwą harmonię poczujemy kiedy trzy guziki będą znajdowały się na zbliżonej wysokości. Nie damy rady ustawić ich idealnie na tą samą wartość, jednak możemy dążyć do ideału.  To najprostsza recepta na szczęście.

Obecnie Violetta przygotowuje się do promowania kolejnej książki, w której ukażą się jej wiersze. Będzie to Kreatywne pisanie 12 debiutów. Violetta podzieliła się z nami również planami na stworzenia miejsca do kreatywnego rozwoju, dostępnego dla wszystkich.
Dowiedz się więcej o działalności Violetty. Kliknij tutaj.

Dziękujemy pasjonatce oraz uczestnikom. Kolejne spotkanie odbędzie się, już w październiku.

Poniżej kilka zdjęć z 18 spotkania Mam Pasje.