To co nas łączy – nie dzieli…

To co nas łączy – nie dzieli…

To co nas łączy – nie dzieli…

Październikowe spotkanie Mam Pasje odwiedzili przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej. W trakcie spotkania To co nas łączy – nie dzieli… pasjonaci opowiedzieli nam, dlaczego warto dołączyć do ugrupowania oraz w jaki sposób połączyć to z innymi obowiązkami.

Pasjonaci

Marlena i Marcin

Na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach tworzonych Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) formowana jest 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. Marlena i Marcin opowiedzieli nam jak wygląda służba terytorialsów. Regularnie organizowane są kilkunastodniowe szkolenia. W ich trakcie chętne osoby przechodzą intensywne treningi, poprawiają swoją kondycję, uczą się obsługi broni oraz ćwiczą reakcje w sytuacjach kryzysowych. Na czas szkoleń chętne osoby mają zapewniony urlop w pracy, a po zakończeniu treningu otrzymują żołd.

Wojska Obrony Terytorialne otwarte są dla wszystkich chętnych. Wystarczy wypełnić wniosek, przejść rozmowę kwalifikacyjną oraz badania. Każdy może spróbować swoich sił, każdy otrzyma niezbędne wsparcie na każdym etapie. Co warto podkreślić w wojsku służy również wiele kobiet.

Nasi pasjonaci opowiedzieli o wielu korzyściach, do których należą m.in.:

  • poprawa kondycji i zdrowia,
  • dodatkowe źródło dochodu,
  • nauka obsługi broni,
  • przełamanie swoich granic,
  • możliwość poznania wielu ciekawych ludzi,
  • niesamowite przygody.

Na co dzień Marlena pracuje, jako pielęgniarka a Marcin tworzy systemy usprawniające funkcjonowanie firm. Przynależność do Wojsk Obrony Terytorialnej otwiera przed nimi nowe możliwości.

Jak zostać Terytorialsem?

O przyjęcie do WOT mogą ubiegać się osoby, które do tej pory nie miały do czynienia ze służbą wojskową oraz rezerwiści. Pierwszym krokiem jednych i drugich powinien być kontakt z Wojskową Komendą Uzupełnień. Wojskową Komendę Uzupełnień można oczywiście odwiedzić osobiście, ale podstawowe informacje można uzyskać również na stronach internetowych oraz telefonicznie.

Dowiedz się więcej o Wojskach Obrony Terytorialnej. Kliknij tutaj. Na stronie znajdziesz również wskazówki, w jaki sposób dołączyć do Brygady.

Dziękujemy Marlenie i Marcinowi, za ogrom wskazówek i ciekawe historie. Zachęcamy każdego do zapoznania się z ideą Wojsk Obrony Terytorialnej.
Poniżej kilka zdjęć z 19 spotkania Mam Pasje. Miłego oglądania.