Pokonywanie ograniczeń oraz Szansa dla Nepalu

Pokonywanie ograniczeń oraz Szansa dla Nepalu

Pokonywanie ograniczeń oraz Szansa dla Nepalu

W ostatnią środę listopada odbyło się dwunaste spotkanie Mam Pasje. Inicjatywa powstała zarówno dla pasjonatów, jak i dla osób chcących poznać nowe pasje i zainteresowania. Pokonywanie ograniczeń oraz Szansa dla Nepalu, na tych tematach skupiliśmy się w trakcie spotkania.

Pasjonaci

Sandra

W środę 29 listopada gościliśmy dwoje prelegentów. Jako pierwsza o swoich pasjach opowiedziała Sandra Markiewicz, która jest człowiekiem orkiestrą. Pasjonatka łączy wiele pasji i zainteresowań. Muzyka, inicjatywy społeczne to tylko część wielu pasji, w których Sandra może pochwalić się wieloma osiągnięciami i ciekawymi przygodami. Ma artystyczną duszę szalonego naukowca. Uwielbia muzykę i koncerty. To jej sposoby poszukiwania inspiracji, którą znajduje podczas swoich podróży.

Karol

Jako drugi zaprezentował się Karol Cadelski. Lekarz z zawodu i pasji, a z powołania działacz społeczny. Koordynator projektu Szansa dla Nepalu, stworzonego w celu niesienia pomocy Nepalczykom – ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten kraj w 2015 roku. Karol opowiedział nam o projekcie oraz podróżach. Opowieść wzbogaciło wiele zdjęć wykonanych w Nepalu. Mogliśmy poznać również przyjaciół Karola, towarzyszy podróży do Nepalu. Zespół zorganizował akcję w trakcie studiów, co było dla nich wielkim wyzwaniem, ale jednocześnie wielką przygodą. Opierając się na wsparciu sponsorów oraz własnej pracy wolontariackiej dostarczyli pełne wyposażenie potrzebne do funkcjonowania ośrodka zdrowia dla 5000 osób w himalajskiej wsi Piskar. W ramach projektu przeszkolono również 600 uczniów w 2 lokalnych szkołach z zagadnień medycznych i prozdrowotnych. Bohater nadal aktywnie działa na rzecz Nepalu. Obecnie zaangażowany jest w projekt adopcji edukacyjnej umożliwiającej dzieciom z odległych górskich regionów, naukę w najlepszych nepalskich podstawówkach.
Dowiedz się więcej o projekcie Szansa dla Nepalu. Kliknij tutaj.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za spotkanie, pasjonatom i przybyłym gościom. Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z wydarzenia.

Na fanpage znajdziecie informacje o kolejnych spotkaniach.
Jeśli chcesz opowiedzieć o swojej pasji, daj znać. Tylko od Ciebie zależy w jaki sposób zainspirujesz uczestników spotkania swoim hobby.

Do zobaczenia!