Czy warto uczestniczyć w szkoleniach z rozwoju osobistego?

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach z rozwoju osobistego?

Czy warto uczestniczyć w szkoleniach z rozwoju osobistego?

Za nami, już 10 spotkanie pasjonatów. Mam Pasję to miejsce, w którym możemy zarazić innych naszymi zainteresowaniami lub znaleźć swoją odskocznię od codziennej rutyny.
W dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani hasłami “rozwój osobisty” czy “strefa komfortu”. Wielu z nas zastanawia się, czy warto uczestniczyć w szkoleniach z rozwoju osobistego? Ten temat poruszył nasz pasjonata, który regularnie uczestniczy w szkoleniach, w trakcie których zdobywa wiedzę i motywację do działania.

Pasjonaci

Wojciech

Pasjonata podzielił się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami. Dowiedzieliśmy się skąd wzięła się u Wojtka chęć uczestniczenia w szkoleniach oraz co najważniejsze, w jaki sposób maksymalnie wykorzystywał ich potencjał. Z jednej strony prawdopodobnie większość z nas zdaje sobie sprawę z potrzeby nabywania nowych umiejętności, ponieważ żyjemy w epoce informacji, ale z drugiej widzimy nasycenie rynkiem “wodzirejów, którzy przeczytali pięć książek”. Dyskutowaliśmy o tym, że zawsze warto znaleźć informacje o szkoleniowcach, do których chcemy się wybrać. Taka weryfikacja pozwoli nam wybrać wartościowe szkolenia. Należy również uważać na wiele “okazji” dostępnych w trakcie niektórych szkoleń czy konferencji. To co z pozoru wydaje się niepowtarzalną okazją, może nas doprowadzić nawet do zadłużenia i nieprzespanych nocy.
Na początku warto zastanowić się, czego oczekujemy od szkolenia? Jeśli szukamy motywacji oraz kontaktów (do potencjalnych klientów czy pracodawców) to warto wybierać duże konferencje motywacyjne. Jeśli szukamy konkretnej wiedzy oraz kontaktów do określonej, wąskiej grupy odbiorców, warto wybierać zazwyczaj mniejsze, jednak bardziej ukierunkowane wydarzenia.

Niestety druga pasjonatka Anita Orzechowska nie dotarła na spotkanie z powodu choroby. Entuzjastkę na pewno usłyszymy w trakcie jednego z kolejnych spotkań, a tymczasem życzymy Anicie szybkiego powrotu do zdrowia.

Dziękujemy Wojtkowi za ogrom inspiracji i wiedzy.

Jeśli chcesz podzielić się z uczestnikami swoją pasją, napisz do nas. To świetna możliwość do zarażenia swoją pasją innych oraz do ćwiczenia autoprezentacji. Czekamy na Twoją wiadomość.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania.