O czym warto pamiętać każdego dnia? – część 2

Zastanówmy się, o czym warto pamiętać każdego dnia? Jakie czynności wykonywać? Na co znaleźć czas, mimo ogromu pracy?

W pierwszej części poruszyliśmy trzy ważne czynności. Odpowiedni sen, aktywność fizyczna oraz edukacja, o tym na pewno powinniśmy pamiętać każdego dnia. Chociaż to bardzo ważne, to na pewno nie wyczerpują całego tematu. Tym razem skupimy się na trzech kolejnych czynnościach.

Uśmiech

Nie musisz mieć wielu powodów do uśmiechu. Uśmiechaj się rano, kiedy dzwoni budzik, w pracy i w czasie wolnym. Uśmiech ma ogromną moc, zjednywania ludzi. Ten gest wpływa jednak przede wszystkim pozytywnie na Ciebie. Uśmiechnij się a część problemów zniknie i dodasz sobie energii. Wpływa to również kojąco na Twój organizm. Rozładowujesz stres, dotleniasz organizm czy zwiększasz odporność.

Małe przyjemności

Jeśli w ciągu dnia wykonujesz tylko swoje obowiązki, jesteś zabiegany i ciągle coś nie daje Tobie wytchnienia to jesteś na dobrej drodze do… pogorszenia swojego zdrowia i wypalenia zawodowego. Człowiek z natury jest radosny, dlatego każdego dnia powinniśmy zadbać o chwilę dla siebie. Chwilę, w której odetniemy się od pracy, wyzwań i nowych obowiązków. W wolnej chwili możesz wypić kawę, zjeść coś pysznego czy wybrać się na spacer.

Rodzina i znajomi

Spędzaj czas z rodziną i znajomymi. Czasami natłok obowiązków może sprawić, że zaniedbujemy relacje z najbliższymi. Tłumaczymy sobie, że to z powodu nadmiaru pracy, przyrzekamy, że niebawem znajdziemy więcej czasu. To jednak często zgubne założenia. Zarezerwuj w swoim harmonogramie czas na wzmacnianie więzi z ludźmi i budowanie nowych relacji. Bycie odludkiem, unikanie kontaktów z ludźmi sprawi, że będziesz samotny. Samotność może sprawić, że niektóre schorzenia pojawiać się będą częściej, a niektóre staną się groźniejsze dla życia.

Tylko jednoczesne zastosowanie wszystkich wskazówek pozwoli nam, w pełni cieszyć się życiem. Warto pamiętać o tym każdego dnia.

Co jeszcze Twoim zdaniem powinno znaleźć się na liście najważniejszych aktywności? Jeśli masz inne pomysły, daj znać w komentarzu.

 

About MamPasje