O czym warto pamiętać każdego dnia?

Zastanówmy się, o czym warto pamiętać każdego dnia? Jakie czynności wykonywać? Na co znaleźć czas, mimo ogromu pracy? Takich punktów jest wiele, jednak skupmy się na trzech. Pamiętają o nich osoby, które są zadowolone ze swojego życia.

Sen

Najważniejsza sprawa to sen. Zdarza się, że osoby, które dużo pracują często niedosypiają. Funkcjonowanie w takim stanie jest mniej wydajne. Mamy problemy z podejmowaniem decyzji czy logicznym myśleniem. Częściej chorujemy i szybciej się starzejemy. Warto przeznaczać na sen 7-8 godzin na dobę. Nawet, jeśli ma to opóźnić wykonanie danego zadania. Na bazie własnych doświadczeń doszedłem do wniosku, że lepiej przeznaczać odpowiednią liczbę godzin na sen. To prawda, że skracając sen o kilka godzin, można w tym czasie np. pracować. Jednak konsekwencją jest znacznie gorsze funkcjonowanie w trakcie kolejnych dni. Finalnie więcej na tym traciłem niż zyskiwałem. Czasami zdarzają się sytuacje, w których musimy zarwać noc. Za każdym razem jednak warto zastanowić się czy to naprawdę jest konieczne. Jeśli mamy taką możliwość, to dobrym rozwiązaniem są również drzemki w trakcie dnia.

Aktywność fizyczna

Wyspani mamy więcej energii. Możemy, zatem z przyjemnością przejść do uprawiania sportu. Ludzie, którzy odnieśli sukces zgodnie potwierdzają, że każdego dnia powinniśmy się zmęczyć. Chodzenie na siłownie, bieganie lub uprawianie innej dyscypliny sportowej każdego dnia, może być dla wielu przesadą. Dobrze, jeśli ćwiczymy regularnie np. co drugi dzień. W dni, które nie ćwiczymy możemy wybrać się na 30 minutowy spacer. Z zalet aktywności fizycznej, chyba wszyscy zdają sobie sprawę.

Edukacja

Ostatnim z 3 elementów jest nauka. Czytanie książki, słuchanie audiobooka w drodze do pracy czy też obejrzenie prelekcji w temacie, który nas interesuje. Codzienna dawka wiedzy, pozwoli nam się rozwijać. Systematyczność wyda owoce, które pozwolą nam uzyskać podwyżkę lub rozwinąć swój biznes.

Dobry sen, aktywność fizyczna oraz edukacja. Tylko jednoczesne zastosowanie tych 3 elementów pozwoli nam cieszyć się zdrowiem i życiem.

Co Twoim zdaniem powinno znaleźć się na liście trzech najważniejszych aktywności? Jeśli masz inne pomysły, daj znać w komentarzu.

About MamPasje

One thought on “O czym warto pamiętać każdego dnia?

Comments are closed.