Pol’and’Rock – miejsce dla każdego

Pol’and’Rock – miejsce dla każdego

W dzisiejszym czasie często brakuje nam przestrzeni i okazji do wyrażania siebie. Festiwal Pol’and’Rock, niewątpliwie jest do tego świetną okazją. Jedni przyjeżdżają na festiwal dla koncertów, inni dla ludzi i atmosfery. Część osób rzadko wychodzi poza obozowisko, a część rzadko w nim bywa. Spotkamy uczestników, którzy nieprzerwanie imprezują, ale też takich, którzy większość czasu spędzają na warsztatach czy też czytają książki w zaciszu pobliskich drzew.

Znajdziemy tutaj ludzi o odmiennych poglądach, przekonaniach czy orientacji. Jest to jedne z niewielu miejsc w naszym kraju, gdzie każdy może być tym, kim chce. Pomimo tych różnic wszyscy są dla siebie mili i pomocni. Każdy może czuć się tutaj bezpiecznie. Osobiście w żadnym innym miejscu (szczególnie w trakcie dużych wydarzeń) nie czułem się tak bezpiecznie, jak na polach festiwalu. To niesamowite, jak wspaniała atmosfera wytwarza się, w trakcie tych kilku dni.

Jeśli wszyscy zachowywalibyśmy się, tak jak uczestnicy w trakcie festiwalu, to nasze życie byłoby o wiele łatwiejsze. Mam tutaj na myśli otwartość i pozytywne nastawienie, bo tego często brakuje nam, na co dzień. Przestańmy oceniać innych i pozwólmy im wyrażać siebie. Przestańmy, kierować się schematami, bo ktoś nam powiedział, że “tak musi być”. Przestańmy zastanawiać się, co inni o nas pomyślą i zacznijmy robić to, co chcemy. To pomoże nam również w rozwijaniu naszych zainteresowań. W efekcie sprawi to, że będziemy robić to, co lubimy.

Festiwal, budzi często wiele kontrowersji, jednak warto wybrać się tam, chociaż na jeden dzień i sprawdzić jak wygląda to naprawdę. Wiele osób z utęsknieniem czeka na to wydarzenie cały rok. Specjalnie rezerwują sobie czas wolny, żeby pojechać do Kostrzyna, nawet na cały tydzień. Mam nadzieję, że spotkamy się w tym miejscu za rok. Dlaczego warto? Jeśli już tam byłeś, to wiesz, dlaczego. Jeśli jeszcze nie, to przyjedź i przekonaj się na własnej skórze, dlaczego warto.

About MamPasje