Jak spędzamy czas wolny?

Jak spędzamy czas wolny?

Jak spędzasz czas wolny? Znajdujesz czas na hobby? Jak czas wolny spędzają inni? Sprawdziliśmy, jakie pasje są najpopularniejsze wśród mieszkańców naszego kraju. Skupimy się na statystykach, aby lepiej zobrazować ten temat. Poszukajmy odpowiedzi na pytanie: Jak spędzamy czas wolny?

Co pocieszające, prawie wszyscy Polacy, deklarują, że mają czas wolny i mogą go wykorzystać w dowolnie wybrany sposób. Tylko 6% Polaków narzeka na brak wolnego czasu. Niestety około 70 procent osób, która dysponuje wolnym czasem, przeznacza go na oglądanie telewizji, filmów oraz słuchanie muzyki. Co ciekawe większość spędzających czas w ten sposób, składa deklaracje o chęci zmiany. Nieliczni, chcą nadal spędzać czas przed telewizorem.

Skupmy się jednak na tych, którzy aktywnie spędzają swój wolny czas. Co drugi mężczyzna posiada hobby (54%). Gorzej wypadają kobiety. Tylko, co trzecia kobieta może pochwalić się wykonywaną pasją (38%). Swoim zainteresowaniom oddaje się najwięcej osób młodych, do 34 roku życia (52%). Wraz z wiekiem spada liczba aktywnych pasjonatów. Między 35 a 50 rokiem życia jest ich już tylko 39%. Osoby, które znajdują czas na swoje pasje, potrafią go dobrze wykorzystać. Aż 49% Polaków, przeznacza na swoje zainteresowania tyle czasu, ile potrzebuje.

Najpopularniejsze hobby

• aktywność fizyczna - 17%, do tej grupy należą osoby, które trenują określą dziedzinę sportową lub np. chodzą na siłownię,aktywność fizyczna
• książki - 10%, te osoby deklarują, że są molami książkowymi. W wolnym czasie pochłaniają nowe pozycje,Czytanie
• motoryzacja - 5%, z przeważającym udziałem mężczyzn, Motoryzacja
• robótki ręczne /majsterkowanie /modelarstwo - 3%,Modelowanie
• ogród /działka /uprawa roślin i kwiatów - 3%,Ogórd
• gry komputerowe - 3%.Gry komputerowe

Statystki pokazują wzrost zainteresowania aktywnością fizyczną oraz sportami ekstremalnymi. Sporty ekstremalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, bo Polacy szukają kreatywnej rozrywki. W ten sposób walcząc z nudą i chandrą.

Napisz w komentarzu, w jaki sposób Ty spędzasz swój wolny czas i czy chcesz to zmienić?

 

Źródło:
Centrum Badania Opinii Społecznej
www.cbos.pl

About MamPasje