Żyj z pasją

Hobby

Zaskoczę Cię. Jest metoda, aby osiągać więcej i cieszyć się życiem. Rób to, co lubisz, czyli żyj z pasją. Na pewno znasz osoby, które nie lubią swojej pracy, a może i Ty należysz do grona tych osób?
Jednak czy hobby zawsze powinno być odkładane na koniec? Czy faktycznie nie da się połączyć Twojej pasji z pracą?
Od ponad roku organizuję spotkania pasjonatów. W ramach, których o swoich zainteresowaniach opowiedziało już kilkadziesiąt osób. Dla jednych jest to wyłącznie zabawa i sposób na stres, dla innych dodatkowe źródło pieniędzy, ale są też tacy, którzy uczynili swoje hobby sposobem na życie.

Wskazówki

Rozpoczynając działania w kierunku zmian, warto pamiętać o 3 rzeczach:

  1. Systematyczność – poświęcaj na to co lubisz, czym chcesz się zajmować, regularnie czas. Na początku wystarczy nawet 30 minut dziennie. Zdobywaj wiedzę i umiejętności, dziel się swoim hobby z innymi i rozwijaj swoje pomysły.
  2. Uporządkuj swoją wiedzę – stwórz listy wszystkich swoich umiejętności oraz rzeczy którymi chcesz się zajmować. Regularnie dopisuje do niej, nowe pomysły. Listy pomogą Tobie wybrać odpowiednią drogę.
  3. Zacznij od znajomych. Nie masz pewności czy Twój pomysł wypali? Nie chcesz inwestować dużych sum pieniędzy? To zrozumiałe. Zacznij od dzielenia się swoimi pomysłami ze znajomymi, wykorzystaj własne profile w mediach społecznościowych. To pozwoli zaoszczędzić Tobie wiele czasu i pieniędzy. Zbierzesz cenne wskazówki, które później będziesz mógł wykorzystać.

Dlaczego warto zarabiać na pasjach?

Możesz w tę pasję inwestować znacznie więcej czasu i energii. Dzięki temu stajesz się coraz lepszy, a na tym korzystają inni – dostarczasz im coraz lepszą jakość, możesz się dzielić coraz większą wiedzą i coraz doskonalszymi umiejętnościami. Kiedy skoncentrujesz energię na tym co lubisz osiągniesz szybsze postępy, większą jakość oraz innowacyjność. Hobby i pieniądze mogą być ze sobą powiązane, potrzebna jest tylko wewnętrzna zgoda na to, że chcesz na swojej pasji zarabiać.

Podążaj swoją ścieżką i tempem. Ważne, aby to co robisz było zgodne z Tobą i Twoimi wartościami. Żyj z pasją.

Żyj z pasją
Żyj z pasją

About MamPasje